photo180914399604748330

«گاه پنهان، گاه آشکار» روایت ترس از تنهایی انسان

0
0«گاه پنهان، گاه آشکار» روایت ترس از تنهایی انسان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «گاه پنهان، گاه آشکار» حاصل خلاقیت هنرمند در استفاده از رنگ‌ها و فرم‌ها و ایجاد فضایی جدید با تفکری مبنی بر پرداختن به تضادهای موجود در ضمیر انسانی است.

این هنرمند در بیانیه نمایشگاه این گونه به توضیح آثار خود می‌پردازد:

«برهان شکل گیری این مجموعه، پرداختن به حس ترس و تسلط موجود در ضمیر انسان‌هاست. انسانی که پیوسته کوشیده است تا خود را از شکاف ترس بیرون کشیده و بر آن چیره شود. غلبه بر تضادها، همزیستی با آن‌ها و سازگاری با ناسازگاری‌ها.

پس به ناگزیر برای مبارزه با آن‌ها، می‌بایست خود را در معرض ازدحام، همهمه، ترس، تضاد و تسلط قرار داد تا شاید با تابش خورشید ناب درونی، راه تسلط بر تیرگی شب‌های طوفانی نمایان شود.

اینک با همه شلوغی، ازدحام و همهمه‌های پیرامون، حس بی‌کسی، تنهایی و نیز ترس از تنهایی در قالبی گاه پنهان و گاه آشکار، زندگی انسان امروزی را در بر گرفته است، شاید گاه گاه، خالی از لطف نباشد که برای محک زدن خویشتن خویش، آن را در معرض تضاد، وهم و گرفتگی‌ها قرار دهیم تا بدینسان درخشش الماس نهان وجود آدمی، در پس تیرگی رنگ‌های غبارآلود زندگی دو چندان گردد.»

فریبا رجب پور متولد ۱۳۶۱ و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنر دانشگاه شاهد بوده و نفر دوم برگزیده سومین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در سال ۱۳۸۹ است.

این نمایشگاه روز جمعه ۲۴ دی در گالری ایده پارسی افتتاح خواهد شد و تا روز ۲۹ دی ادامه خواهد داشت.

۵۷۲۴۳

ای پارسی
منبع خبر

دانرو
telegram
tarafdari

آخرین اخبار