2330474.jpg

کتاب «هشیاری عاطفی در بزرگسالان» منتشر شد

0
0

به گزارش خبرنگار مهر، در کتاب «هشیاری عاطفی در بزرگسالان» درمی‌یابیم هشیاری عاطفی ریشه‌های بسیار عمیقی در رفتار، هیجانات، روابط فردی و اجتماعی ما دارد و با تقویت برخی مهارت‌ها در این زمینه می‌توانیم در فعالیت‌های فردی و اجتماعی موفق‌تر عمل کنیم. همچنین قادر خواهیم بود به دیگران کمک کنیم تا در زندگی و شغل خود سازنده‌تر باشند.

مترجم در این کتاب نظرات و اندیشه‌های بیش از ۱۰ محقق و نظریه‌پرداز در حوزه‌ی هوش عاطفی را گردآوری کرده است. «حمیدرضا بلوچ» که پیش از این در حوزه هوش عاطفی آثاری از گلدمن را ترجمه کرده بود، در این اثر ما را با هشت مهارت در زمینه هوش عاطفی آشنا می‌کند که عبارتند از: ۱- خود آگاهی (نسبت به عواطف و هیجانات خود) ۲- خودتنظیمی (کنترل و تنظیم احساسات و عواطف خود) ۳- همدلی ۴- کنترل خشم ۵- ایجاد انگیزه در خود ۶- احترام به خود (عزت نفس) ۷- شناخت احساس، عاطفه و هیجان ۸- کنترل و تنظیم روابط خویش با دیگران (مهارت‌های بین فردی) این مهارت‌ها اصولی هستند که روانشناسان مختلف بر آنها تاکید کرده‌اند و تقویتشان را باعث ایجاد فواید و ثمرات بی‌شماری در زندگی ما می‌دانند.

کتاب «هشیاری عاطفی در بزرگسالان» با گردآوری و ترجمه حمیدرضا بلوچ در ۳۲۳ صفحه و در قطع خشتی به بهای ۱۷ هزار تومان با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه از سوی انتشارات آینده درخشان منتشر شده است.

ای پارسی
منبع خبر

دانرو
telegram
tarafdari

آخرین اخبار